Īpašā cena Radiosētai Dogtrace 1001 BEZVADU RADIOSĒTA

Jautājumi un atbildes par radiosētām

Lasīts 31248 reizes |  23 Komentāri

Jautājumi un atbildes par radiosētām....


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RADIOSĒTAS

Kas ir radiosēta?

Tautā to sauc arī par: suņu gans, elektriskais gans, suņu sēta.
Radiosēta tā ir mūsdienīga ierīce, ar kuras palīdzību iespējams ierobežot sunim pieejamo telpu savā pagalmā. Jums ir iespēja izveidot virtuālu robežu, kuru jūsu suns nevarēs šķērsot. Ar radiosētas palīdzību Jūs varat pasargāt savas dobes, baseinu un citus objektus no suņa klātbūtnes, kā arī nepieļaut suņa aizbēgšanu no Jūsu pagalma.
Radiosēta  sastāv no 3 daļām:

  • Raidītājs. Tam tiek pievienots robežvads, kurš raida radio signālu uz uztvērēju, kurš savukārt ir piestiprināts pie kakla siksnas.
  • Robežvads. Tas ir vienas dzīslas vads, kur abi gali tiek pievienoti pie raidītāja. Robežvadu var ierakt zemē vai stiprināt pie žoga, ja tāds ir. Caur robežvadu tiek raidīts radio signāls nevis strāva, kā "elektriskajos ganos".
  • Uztvērējs (kakla siksna). Uztvērējs uztver radio signālu no robežvada. Kad suns tuvojas robežvadam, uztvērējā atskan brīdinājuma skaņas signāls, ja suns turpina iet tuvāk, tas saņem impulsveidīgu statiskās strāvas izlādi, kuras intensitāte palielinās tuvojoties vēl tuvāk robežvadam.

Vai ar vienu radiosētas sistēmu ir iespējams vienlaicīgi ierobežot dobes, baseinu un citus objektus?

Jā. Iesakām pirms radiosētas iegādes uz papīra uzzīmēt plānu ar zonām, kur nevēlaties, lai Jūsu suns piekļūtu. Ierobežojiet perimetru, dobes un citus objektus. Kad plāns ir gatavs izskaitiet cik metru garš Jums būs nepieciešams robežvads. (Šeit varat apskatīt dažus ierobežošanas piemērus).

Var radiosētu iespējams pielietot vairākiem suņiem vienlaicīgi?

Jā, radiosētu ir iespējams pielietot vairākiem suņiem vienlaicīgi, iegādājoties papildu uztvērēju

No kāda suņa vecuma var sākt lietot radiosētu?

Radiosētu var sākt pielietot suņiem, kuri ir vecāki par 6 mēnešiem.

Vai statiskā korekcija kaitē manam sunim?

Nē. Šī korekcija ir balstīta uz statiskās elektrības, kas ir nekaitīga sunim. Tā vienkārši rada diskomforta sajūtas līdzīgi kā iedarbojas fizioterapijas iekārtas medicīnas procedūrās. Šīs ir mūsdienīgas, sertificētas un Eiropā atzītas ierīces, kuras pārsvarā ir aprīkotas ar digitālo korekcijas līmeņu regulētāju.

Vai man nepieciešams speciālists, lai uzstādītu Radiosētu?

Radiosētas uzstādīšana ir ļoti vienkārša. Jums nepieciešams novilkt robežvadu piestiprinot to pie žoga (ja tāds ir) vai ierakt zemē 5 – 10 cm dziļumā. Nostiepto robežvadu pievienot raidītājam.

Vai robežvads obligāti ir jāierok zemē?

Nē, radiosētas sistēma darbosies arī tad, ja robežvads atradīsies virs zemes, bet, lai novērstu iespējamos kaitējumus robežvadam, to ir ieteicams ierakt 5-10 cm dziļumā vai stiprināt pie žoga, ja tāds Jums ir.

Vai robežvadu var uzstādīt paralēli elektriskajam vai antenas kabelim?

Tas var radīt traucējumus sistēmas darbībā. Ja jums ir jāšķērso kabeļi, tad dariet to perpendikulāri. Neuzstādiet robežvadu paralēli citiem strāvas vai radioviļņu avotiem. Jā arī citu iespēju nav, tad pirms robežvada ierakšanas zemē pārbaudiet vai sistēma strādā bez traucējumiem noliekot robežvadu vienkārši uz zemes.

Cik liela nozīme ir tam, kur atrodas raidītājs?

Raidītāju ieteicams uzstādīt iekštelpās vai vietās, kur temperatūra nav zemāka par 10 C. Raidītājs nedrīkst atrasties blakus elektro-sadales skapjiem un lieliem metāla priekšmetiem.

Kādam nolūkam nepieciešami robežkarodziņi?

Līnijā uz kuras sākas brīdinājuma signālu zona ir jāsasprauž robežkarodziņi. Tas ir domāts tam, lai suns vizualizētu savu teritoriju un robežu, kuru viņš nedrīkst šķērsot. Robežkarodziņus var pamazām noņemt pēc laika, kad suns ir iepazinis savu robežu.

Kā sals vai aukstums iedarbojas uz šo sistēmu?

Raidītājam ir jāatrodas telpās, kur gaisa temperatūra nav zemāka par +10 C. Robežvadu sals neiespaido. Uztvērējs atrodas uz kakla siksnas un ir ciešā kontaktā ar suni, kurš izstaro siltumu. Tomēr jāņem vērā tas, ka aukstā laikā visas baterijas zaudē daļu no savas jaudas. Tā kā baterija/akumulators ir enerģijas avots tad sprieguma kritums var izraisīt šādas problēmas:

  • samazinās tā darbības laiks;
  • samazinās statiskās korekcijas stiprums;

 Lai radiosētas uztvērējs darbotos drošāk ziemas mēnešos ir nepieciešams:

  • turēt uztvērēju mājās brīžos, kad tas netiek lietots;
  • lādējiet (mainiet bateriju) siltumā un sausumā.
Ja ierīces korpuss ir auksts, tad paturiet to dažas stundas siltumā, un tikai tad uzlādējiet.

Ar ko atšķitās lētākās Radiosētas no dārgākajām radiosētām?

Nozīmīgākā atšķirība starp dārgākajiem un lētākajiem Radiosētu modeļiem ir Robežvada dzīslas resnums (diametrs). Jo tievāks robežvads, jo sarežģītāka ir tā uzstādīšana un kalpošanas mūžs. Otrā lielākā atšķirība ir tā, ka lētākajiem modeļiem nav iespējas regulēt korekcijas stiprumu, kas ir iespējama dārgajos radiosētu modeļos. Vēl jāņem vērā, ka lētāko radiosētu medeļiem ir ierobežots atļautais minimālais robežvada garums

Cik ilgi kalpo uztvērēja baterija/akumulators?

Baterijas/akumulatora mūžs ir atkarīga no modeļa un lietošanas biežuma. Pirmā baterija izlādēsies daudz ātrāk nekā nākamās, jo iesākumā Jūsu suns biežāk ieies korekcijas zonā. Vēlāk, kad suns iepazīs savu teritoriju baterijas/akumulatora kalpošanas laiks būs garāks.

TĀLVADĪBAS DRESŪRAS SISTĒMAS

Kas ir tālvadības dresūras sistēma?

Tālvadības dresūras sistēmas piemērotas gadījumiem, kad Jūs vēlaties kontrolēt sava suņa uzvedību no attāluma, apmācīt suni izpildīt noteiktas komandas, kā arī aizliegt tam veikt dažādas nevēlamas darbības – uzbrukt kaķiem, suņiem un cilvēkiem, bojāt mantu, rakt pagalmu, pārmērīgi riet u.c.
Šīs sistēmas pamatā ir raidītājs (tālvadības pults) un uztvērējs, kas ir piestiprināts pie suņa kakla siksniņas.
Atkarībā no tālvadības dresūras sistēmas modeļa ir iespējams sunim pārraidīt dažādus brīdinājuma signālus, piemēram: ultraskaņas signālu, kakla siksniņas vibrēšanu un impulsveidīgu statiskās strāvas izlādi.

Vai uzreiz pēc iegādes var pielietot dresūras sistēmu?

Vispirms vienu vai pat divas nedēļas sunim ir jānēsā kakla siksnu bez tās ieslēgšanas. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka suns nesaredz nevēlamo likumsakarību starp kakla siksnas uzvilkšanu un apmācības procesu (dresēšanu).
Kad Jūs uzvelkat sunim kakla siksnu, tad nepieciešams viņu slavēt. Vēlams saistīt kakla siksnas uzvilkšanu, piemēram ar patīkamu pastaigu. Pēc pastaigas kakla siksna jānoņem.
Šie ieteikumi attiecas tikai uz dresēšanas kakla siksnām.

Kāds ir vidējais laiks, kas ir nepieciešams, lai apmācītu suni strādāt ar dresūras sistēmu?

Mācību laiks ir atkarīgs no suņa rakstura un šķirnes, kā arī no cilvēka, kurš apmāca suni. Nu un protams ir svarīgi ko tieši Jūs gribat iemācīt savam sunim. Viss ir ļoti individuāli. Suni vajadzētu apmācīt pakāpeniski. Viņa izpratne par komandām ir atkarīga no mijiedarbības līmeņa ar cilvēku un dresūras sistēmu. Vidēji suņa apmācība ar izplatītu problēmu novēršanu (bēgšana prom, riešana, uzbrukšana citiem suņiem, pārtikas ņemšana no zemes u.c.) aizņems 2-4 nedēļas.

Vai es varu izmantot statiskās strāvas kakla siksnu, ja mans suns ir agresīvs?

Agresijai, kas rodas sunim, var būt daudz iemeslu. Tikai pie dažiem gadījumiem var pielietot e-kakla siksnu, citādi darbs ar to būs neefektīgs. Ņemiet vērā, ka strādājot ar e-kakla siksnu suņiem, kuriem ir nosliece uz agresiju var būt nelabvēlīga reakcija "novirzītā agresija" - tas ir, ja suns tiek apmācīts ar EK, kad viņš ir uzbudināts un var gadīties, ka suns var palikt agresīvs uz visiem, kas ir tuvumā (piemēram cilvēks vai dzīvnieks). Tieši tāpēc strādājot ar agresīvu suņi ir noteikti jākonsultējas ar pieredzējušu treneri.

No kāda suņa vecuma var sākt lietot dresūras sistēmas?

Dresūras sistēmas var sākt lietot suņiem, kuri ir vecāki par 6 mēnešiem.

Vai statiskā korekcija kaitē manam sunim?

Nē. Šī korekcija ir balstīta uz statiskās elektrības, kas ir nekaitīga sunim. Tā vienkārši rada diskomforta sajūtas līdzīgi kā iedarbojas fizioterapijas iekārtas medicīnas procedūrās. Šīs ir mūsdienīgas, sertificētas un Eiropā atzītas ierīces, kuras pārsvarā ir aprīkotas ar digitālo korekcijas līmeņu regulētāju.

Cik ilgi kalpo uztvērēja baterija/akumulators?

Baterijas/akumulatora mūžs ir atkarīga no modeļa un lietošanas biežuma.

Kā izvēlēties dresūras sistēmu?

Te būs galvenie ieteikumi, lai piemeklētu piemērotāko dresūras sistēmas modeli.
Lai to izdarītu ir nepieciešams zināt:

  • Attālums uz kādu Jūsu suns var aizskriet (pastaigā, medībās).
  • Atkarībā no modeļa, darbības attālums var būt no 50 metriem līdz pat 2 kilometriem. Attālums, kas norādīts modeļa aprakstā ir attālums kurā sistēma darbosies atklātā teritorijā. Dzelzsbetona konstrukcijas un citi šķēršļi pavājinās radio viļņu signālu. Praksē, pilsētas apkaimē, darbības attālumu, kurš norādīts aprakstā var samazināties uz pusi.
  • Kādos apstākļos Jūs izmantosiet dresūras sistēmu (dzīvoklī, dzīvoklī un uz ielas, vienmēr tikai ārpus telpām).
  • Modeļos tiek izmantots no tīkla uzlādējams uztvērēja akumulators vai uztvērēja baterijas, kuras var mainīt. Akumulatora darbības ilgums, kuru var uzlādēt caur tīklu ir no 4 dienām līdz 2 nedēļām (D.T.Systems) un līdz 1-2 mēnešiem (Innotek). Strādājot sala apstākļos, uztvērēji kakla siksnās, kuri darbojas uz baterijām izlādēsies daudz ātrāk.
  • Ir modeļi ar kuru palīdzību Jūs varat kontrolēt vienu, divus un pat trīs suņus.
  • Ir jāzina: sava suņa kakla apkārtmēru (jāmēra tieši aiz žokļa), cik blīva ir Jūsu suņa spalva, un, protams, šķirne vai suņa lielums.
PRETRIEŠANAS SISTĒMAS

Kāds ir pretriešanas kakla siksnas darbības princips?

Tas ir balstīts uz vibrāciju suņa rīklē, kas tiek uztverta ar īpašiem sensoriem kakla siksnā. Tie ir izvietoti tā, ka pie kakla siksnas izmantošanas tie saskaras ar suņa rīkli. Tiklīdz sensori uztver vibrācijas suņa kaklā, tie ieslēdz korekciju. Jo vairāk suns rej noteiktā laika periodā, jo korekcija kļūst spēcīgāka.

Vai pretriešanas kakla siksna var nostrādāt arī uz apkārtējo skaņu?

Nē, sensors uztver vibrāciju no suņa rīkles. Kakla siksna nenostrādā uz blakus skaņām vai cita suņa riešanu.

Vai ir liela nozīme tam, kā ir uzvilkta kakla siksna uz suņa kakla?

Jā. Kakla siksna nedrīkst brīvi kustēties/karāties. Sensoram un dzelzs kontaktiem, kuriem jāatrodas pretī rīklei ir jābūt ciešā kontaktā ar ādu.

CITI JAUTĀJUMI

Kādēļ mans suns nereaģē uz statisko korekciju?

Ir svarīgi, lai suns saprastu kamdēļ atskan brīdinājuma signāli un kamdēļ viņš saņem statisko korekciju. Tāpēc obligāti ir nepieciešama suņa apmācība. Instrukcija par suņa apmācību ir aprakstīta katrā preces lietotāja rokasgrāmatā.

Kādi drošības pasākumi veikti e-siksnās (uztvērējos/raidītājos)?

Vairums e-siksnas ir aprīkotas ar automātiskās izslēgšanās funkciju, gadījumā, ja statiskā korekcija darbojas nepārtraukti no 8 - 10 sekundēm.


Komentāri


Pievienot komentāru

Jūsu vārds


Jūsu e-pasta adrese


Jūsu komentārs Uzmanību: HTML kods netiek pieņemts!

Ievadiet kodu, kas redzams attēlā:


Par radiosētām
Informācijas lapa par Radiosistēmām
Pievienots 29.03.2015 Pēdējo reizi atjaunots 29.03.2015
Informācijas lapa par Radiosistēmām
Lasīts 15528 reizes
Jaunums mūsu veikalā - GPS izsekošanas ierīce suņiem
Pievienots 15.10.2014 Pēdējo reizi atjaunots 15.10.2014
GPS izsekošanas ierīce suņiem
Lasīts 35108 reizes
Unikāls jaunums pasaules tirgū
Pievienots 11.09.2014 Pēdējo reizi atjaunots 15.10.2014
Kontrolē savu suni ar viedtālruņa palīdzību
Lasīts 19428 reizes
Jautājumi un atbildes par radiosētām
Pievienots 15.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 18.01.2022
Jautājumi un atbildes par radiosētām....
Lasīts 31248 reizes 23 Komentāri
Tests. Radiosētu elektroenerģijas patērinš.
Pievienots 12.02.2015 Pēdējo reizi atjaunots 12.02.2015
Lasīts 16947 reizes
Atlaides radiosētām
Pievienots 23.08.2014 Pēdējo reizi atjaunots 15.10.2014
Lasīts 29169 reizes
Piedāvājam Radiosētu uzstādīšanu
Pievienots 14.04.2013 Pēdējo reizi atjaunots 04.08.2015
No 2013.gada 1.aprīļa piedāvājam jaunu pakalpojumu - Radiosētas uzstādīšana
Lasīts 29796 reizes 4 Komentāri
Saplīsis Radiosētas robežvads? Mēs Tev palīdzēsim!
Pievienots 21.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 05.01.2014
Ja Jums jau ir uzstādīta radiosēta, bet kaut kāda iemesla dēļ radiosētas robežvads ir ticis bojāts un Jūs nevarat noteikt pārrāvuma vietu, tad šī ierīce palīdzēs Jums to izdarīt.
Lasīts 27589 reizes 1 Komentāri
Daži ierobežošanas piemēri
Pievienots 18.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 15.02.2013
Apskatiet, kā var veidot robežas ar robežvada palīdzību.
Lasīts 23319 reizes
Kā izvēlēties piemērotāko radiosētas modeli?
Pievienots 15.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 15.10.2014
Neziniet kā piemeklēt sev viss piemērotāko preci?
Lasīts 20363 reizes 6 Komentāri
Video Informācija
Kas ir Radiosēta?
Pievienots 31.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 15.02.2013
Video...
Lasīts 19176 reizes
Radiosētas uzstādīšana.
Pievienots 31.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 15.02.2013
Video...
Lasīts 26452 reizes
Kā uzstādīt Radiosētas robežvadu?
Pievienots 31.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 15.02.2013
Video...
Lasīts 21260 reizes 2 Komentāri
Neziniet cik garš radiosētas Robežvads Jums ir nepieciešams?
Pievienots 31.01.2013 Pēdējo reizi atjaunots 18.01.2022
Video...
Lasīts 18817 reizes
Piegāde